top of page

Rozhovory
Festival predstavil divadelné hry, ktoré reflektovali tému spolužitia, tolerancie a inklúzie, čím podporil hlbšie pochopenie kultúrnych hodnôt oboch komunít.
Zapojenie komunít: Na organizácii a vystúpeniach sa aktívne podieľali rómski aj nerómski umelci, čím vznikol priestor pre rovnocennú spoluprácu.Diskusné panely: Súčasťou programu boli diskusie so zástupcami oboch komunít, odborníkmi na kultúru a ľudské práva, ktoré poskytli platformu na otvorený dialóg. Zvýšené povedomie o kultúrnej rozmanitosti medzi viac ako 800 účastníkmi. Pozitívna spätná väzba od zúčastnených umelcov a divákov, ktorí ocenili nový pohľad na rómsku kultúru. Podpora mladých talentov a rozvoj kultúrnych zručností Ako sme ciele naplnili: Organizovali sme workshopy pre mladých, zamerané na herectvo, tanec a storytelling, ktoré viedli skúsení divadelní režiséri a choreografi.
Podpora mladých rómskych umelcov formou zapojenia do divadelných predstavení a tvorby sprievodného programu.
Účasť viac ako 50 deti a mládeže na workshopoch a predstaveniach.Pre niektorých účastníkov sa festival stal odrazovým mostíkom pre ďalšiu umeleckú kariéru. Revitalizácia verejných priestranstiev prostredníctvom kultúry. Ako sme ciele naplnili:Festivalové predstavenia sa konali vo verejných priestranstvách (Scéna Jorik, Bábkové divadlo a Pavlač Bábkového divadla), ktoré boli oživené prostredníctvom umeleckých inštalácií a dočasných scénických riešení. Umelecké inštalácie a scénografia, vytvorené v spolupráci s lokálnymi dizajnérmi a komunitou, zatraktívnili tieto priestory nielen počas festivalu, ale zanechali aj dlhodobý estetický odkaz.Zvýšená návštevnosť verejných priestranstiev počas festivalu a pozitívna spätná väzba od miestnych obyvateľov.Zlepšenie vizuálnej kvality verejných priestorov.Posilnenie medzinárodnej spolupráce.Festival privítal divadelné súbory a umelcov z viacerých krajín, čím podporil výmenu kultúrnych skúseností a prezentácie rôznorodých umeleckých štýlov.Sprostredkovali sme spoluprácu medzi domácimi a zahraničnými umelcami prostredníctvom spoločných tvorivých projektov.Účasť 4 medzinárodných súborov z krajín ako, Česko, Poľsko, Maďarsko a Slovensko
Nové kontakty a dlhodobé partnerstvá medzi umelcami. Propagácia festivalu a jeho hodnôt:Silná marketingová kampaň zameraná na sociálne médiá, tlač a lokálne médiá zvýšila povedomie o festivale a jeho posolstve.Téma festivalu, zdôrazňujúca kultúrny dialóg, oslovila široké publikum.
Zvýšená účasť o 20 % oproti predchádzajúcemu ročníku.
Festival sa stal významným podujatím v oblasti kultúrneho dialógu.Týmto spôsobom bolo možné efektívne naplniť všetky hlavné ciele 2. ročníka festivalu Romano&Gádžis, pričom sme preukázali jeho dopad na kultúru, komunitu a verejný priestor.

bottom of page